Odbor azylové a migrační politiky se zatím z Dědiny stěhovat nebude. Ministr vnitra Milan Chovanec v dubnu oficiálně přislíbil, že bude hledat nové místo, to se však zatím nepodařilo a plány tedy nijak nepokročily.

parkování Dědina
Ulici Pod Cihelnou po otevření centra zaplavila auta – zhruba polovina parkuje přes den tam, kde to zakazuje zákon. Radnice i ministervso nyní hledájí cestu, jak přívalům aut zamezit a umožnit parkování rezidentů. Vše však, opakují, dořeší až zavedení zón.

Webu Liboc.info to dnes sdělil Jan Piroch ze Správy uprchlických zařízení MV.

“Správa uprchlických zařízení MV a Ministerstvo vnitra opakovaně prověřilo, zda stát nedisponuje objektem, kam by bylo možné přesunout část či celé pracoviště,” napsal v odpovědi na písemné otázky původně směřované ministrovi. “Hledání vhodného objektu stále pokračuje.”

Příslib intenzivního hledání padl na oficiální dubnové schůzce ministra vnitra a starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře – podrobný článek zde.

Zároveň není jasné, zda odpověď není náznakem, že ministrův příslib tak definitivně padl pod stůl… Otázky byly původně směřovány přímo na ministra, neodpověděl však.

Plné znění odpovědí Ministerstva vnitra ČR

Po dubnovém jednání ministra vnitra se starostou Prahy 6 realizovalo Ministerstvo vnitra následující opatření:

  • Správa uprchlických zařízení MV a Ministerstvo vnitra opakovaně prověřilo, zda stát nedisponuje objektem, kam by bylo možné přesunout část či celé pracoviště. Hledání vhodného objektu stále pokračuje.
  • Do května letošního roku posílené hlídky státní a městské policie nezaznamenaly nárůst protiprávního jednání v dané lokalitě. Přesto policisté i strážníci nadále situaci monitorují a pohybují se zde v pravidelných intervalech.
  • V souvislosti se zhoršenou dopravní situací bylo v objektu Delta vyhrazeno několik parkovacích míst, která jsou primárně určena klientům pracoviště.
  • V květnu tohoto roku jsme jednali se zástupci Magistrátu hl. m. Prahy o možnostech navýšení spojů městské hromadné dopravy.
  • Informace týkající se parkování a MHD poskytuje klientům pracoviště koordinátor v reflexní vestě, který zde působí od počátku června. Koordinátor se v nejvytíženější době pohybuje před objektem Delta a kromě zmíněného poskytování informací ohledně parkování a orientace v areálu monitoruje dění před budovou a upozorňuje na případné přestupkové jednání.
  • Posunuli jsme pracovní dobu pracoviště OAMP MV v areálu Delta. Čekárna je tak klientům k dispozici nově od 7.00 hodin.

Mgr. Jan Piroch
Oddělení vztahů s veřejností
Správa uprchlických zařízení MV

Tags:

Comments are closed.