Plány vybudování tramvajové trati na Dědinu směřují k dalším mezníkům – pro druhou část letošního roku magistrát počítá se stavebním řízením, stavba jako taková by mohla probíhat v letech 2022-23.

Tramvaj na Dědinu
Vizualizace tramvaje na Dědinu z dřívějších dokumentů. Zdroj: DPP

Vyplývá to z informací, které webu Liboc.info sdělil Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu.

“Pro tramvajovou trať i parkovací dům byly v koordinaci zpracovány v roce 2020 projektové dokumentace pro stavební povolení, stavební řízení předpokládáme v druhé polovině roku 2021,” uvedl Scheinherr.

Poslední informace o průběhu projektu se na veřejnosti objevili v roce 2019, proto jsem magistrát oslovit s dotazem, v jaké fázi se nyní projekt nachází. Podle podmínek územního povolení musí současně s rozšířením vzniknout i parkovací dům (u křižovatky Vlastiny a Drnovské).

Plné znění odpovědi je zde:

Náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) o rozšíření tramvajové trati na Dědinu

„Od konce roku 2019 se podařilo získat pravomocné územní rozhodnutí pro stavbu tramvajové trati. V roce 2020 pak získal územní pravomocné rozhodnutí také parkovací dům poblíž křižovatky ulic Vlastina a Drnovská, jehož výstavbu koordinujeme s magistrátním investičním odborem.

Pro stavbu tramvajové trati se podařilo v roce 2020 také získat schválení žádosti o spolufinancování z EU na realizaci stavby, což ji významně posunulo blíže realizaci. Pro tramvajovou trať i parkovací dům byly v koordinaci zpracovány v roce 2020 projektové dokumentace pro stavební povolení, stavební řízení předpokládáme v druhé polovině roku 2021.

Z hlediska podoby stavby nedošlo k žádným změnám kromě navýšení počtu stromů v místech určených pro zeleň. V současné době předpokládáme realizaci stavby tramvajové trati v období let 2022 – 2023.“

Comments are closed.

Web je nyní ve spícím / archivním režimu, ale nové články občas přibývají, to ano... Díky za podporu!
close
open