Další vlna postupného rozšiřování “modrých zón” by měla dorazit během několika měsíců na Dědinu a okolí, na kousek Hanspaulky, kus Střešovic a Ořechovky. Teoreticky je možné, že vše nastane již v létě, realističtější odhad předpokládá spíš podzim.

Vyplývá to ze sdělení Prahy 6. “Optimistický scénář je, že toto rozšíření proběhne k 1. červenci, můj realističtější odhad je 1. října,” uvádí Vladimír Šuvarina, předseda dopravní komise Prahy 6, která o další vlně nedávno jednala. “Pesimistický scénář je 1. leden 2020.”

Parkovací zóny Dědina
Schema dalšího rozšíření zón v oblasti Dědiny a Nové Šárky. Zdroj: Praha 6

Praha 6 zároveň potvrdila, že do budoucna by ráda rozšířila zóny na celé své území. To bylo oznámeno již před necelým rokem, reálně však žádné kroky nenastaly ze strany magistrátu (který zóny zařizuje a provozuje) ani Prahy 6 (na jejíž návrh/žádost zóny vznikají).

Zóny byly nicméně významným předvolebním tématem a jejich rozšíření slíbily v anketě Liboc.info všechny politické strany na Praze 6 i hnutí Praha sobě, jejíž radní  Adam Scheinherr nyní za dopravu na magistrátu odpovídá. (Anketa je pro zajímavost zde).

Parkovací zóny Praha 6
Modře jsou označeny stávající zóny, zeleně plán nejbližší vlny, která je přivede na Dědinu a okolí, na kousek Hanspaulky, kus Střešovic a Ořechovky.

Po podzimních volbách se však plány znovu dostaly na stůl, a prvním krokem je tedy další vlna dílčího rozšíření, v březnu by mělo být schváleno magistrátní Komisí pro parkování.

“Nyní k tomu magistrát přistupuje překvapivě realisticky, jsou si vědomi problémů na Dědině a vědí, že jsme dobře připraveni,” uvádí Šuvarina s tím, že pokud by měli občané nebo spolky nějaké návrhy na lokální změny v dopravě, které by bylo možné v rámci zavádění zón provést, prosí o jejich zaslání. Jeho email: vsuvarina@praha6.cz

4 komentářů

 1. Mirek B. says:

  Tak nevím, zda se těšit, nebo se obávat. Cca v polovině případů při příjezdu večer na Dědinu zaparkuju pouze proto, že někdo odjíždí. Patrně Středočech, vetřelec, který bude zónami eliminován. Pak už nezaparkuju při pozdějším příjezdu nikdy – domácí nemají důvod se večer courat někam pryč. Počet parkovacích míst je totiž patrně nižší než počet oprávněných parkujících a na parkovišti tedy bude stále plno.

  • Karel M. says:

   Věřím, že se to odrazí pozitivně. Tedy pokud bude důsledná kontrola a „vetřelci“ pochopí, že se jim to nevyplatí, nechávat nám auta pod okny. Situace je horší a horší. Nebylo by od věci, k modré zóně přidat i příkazové značky, protože už dnes parkují někteří ignoranti způsobem, že je to minimálně na pár facek. Chápu, že se nedá parkovat, ale sám nedám auto na místo, kde blokuji dopravu a připravuji ostatním potencionálně nebezpečnou situaci a raději jdu holt pár kroků navíc. Například stání v zatáčce a nejlépe s čumákem už na přechodu atd.
   A pravdou je, že místní se večer necourají pryč možná i proto, že vědí, že potom místo nenajdou. Já kolikrát nejedu večer nakoupit právě z tohohle důvodu…což už je celkem na palici 😀

 2. Andrzej Heczko says:

  Mě by hlavně zajímalo, jaké je řešení pro lidi, co dlouhodobě bydlí, ale nechtějí trvalé, protože nemají v plánu v Praze zůstat na věky. Osobně se chci do 4 let odstěhovat. Je tady spousta jedovatého vzduchu i lidí. Několikrát mi poškodili auto. Rozbité a vylámané zpětné zrcátka, pomačkané plechy, ukradené stěrače, počmárané blatníky a pod.
  Existuje nějaký souhlas majitele bytu, který mi umožní placené stání ?
  Anebo se mám odstěhovat raději hned, protože ikdyž jsem od narození hrdý občan ČR, tak pražáci chtějí své město jen pro sebe ? Nezní to tak trochu diskriminačně, Vážení ?

Web je nyní ve spícím / archivním režimu, ale nové články občas přibývají, to ano... Díky za podporu!
close
open