Praha 6 dnes představila podkladovou studii, z níž bude vycházet podoba Nové Šárky. Tedy nové čtvrti, která vznikne místo stávající “skladištní oblasti”. Bude v ní bydlet až 8 500 lidí.

Plán Nové Ruzyně. Zdroj: Praha 6

Studii představil v pražském CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) Jakub Cigler, jehož studio  ve spolupráci s radnicí Prahy 6 projekt v posledních měsících chystalo.

Představu o jeho návrhu nejlépe dávají ilustrace z oficiální prezentace, viz níže.  Zástavba jde dle zadání Prahy 6 až do šesti podlaží s možností místních vyšších dominant. Projekt počítá také s občanskou vybaveností, školou, školkami, parky…

Jakub Cigler
Architekt Jakub Cigler prezentuje svůj projekt pro Novou Ruzyni. Foto: Liboc.info

Klíčovou dopravní komunikací bude stávající silnice U Prioru, jejíž trasa se trochu změní. Důležitým prvkem bude též nové nádraží chystané dráhy na Kladno.

Nejde o projekt, dle něhož se bude stavět, nýbrž o tzv. podkladovou studii pro změnu územního plánu, tedy návrh, který povede k novému územnímu plánu pro tuto oblast. Ten bude schvalovat magistrát a před tím bude podroben připomínkování institucí i občanů.

Největším majitelem pozemků v této oblasti je společnost Central Group.

Ilustrace z oficiální prezentace

Comments are closed.