Vážená paní starostko,
vážení členové rady,
vážení zastupitelé,

MČ Praha 6 bude v těchto dnech připomínkovat další kolo schvalování prodloužení tramvajové trati na Dědinu.

Prosím Vás tedy, aby Vaše kroky opravdu směřovaly ke zlepšení, a nikoliv zhoršení životního prostředí v Liboci a Ruzyni.

Jak víte, Vámi v březnu schválený plány výstavby obřího obchodní centra za Drnovskou (link) vyvolal v mnoha občanech upřímné zděšení.  A dojem, že hlavním smyslem tramvaje je napojit především nově vznikající obchodní centra a chystané developerské projekty.

V kontextu toho, že rozšíření tramvaje drasticky sníží počet parkovacích míst v oblasti a přerušením (nebo zjednosměrněním) Vlastiny zhorší životní prostředí vilových čtvrtí u Dědiny, jsou nyní emoce místních obyvatel velmi silné.

S čímž souvisí moje druhá prosba: najděte, prosím, odvahu pohlédnout nám do očí a sdělit, co vše se v příštích letech chystá a jaké jsou Vaše plány.

 

S pozdravem,

Jan Rybář, PhD MLitt

2 komentářů

  1. A co myslíte:
    Developerské projekty a obchodní centrum budou, těm neuhnete. Takže když se z toho všeho vynechá jen ta ubohá tramvaj, nastane pro vás do budoucna zlepšení situace, nebo ne? Dědina není dědina, ale okraj dvoumiliónového města (a to číslo přestává být nadsázkou).

    • Liboc.info says:

      Ano, to je samozřejmě platný pohled – tramvaj je navíc opravdu užitečná pro rozvoj celé oblasti… Chyták není v ní, ale v konkrétním technickém řešení a nedostatku ochoty cokoliv promýšlet dopředu a koordinovat…

Web je nyní ve spícím / archivním režimu, ale nové články občas přibývají, to ano... Díky za podporu!
close
open