Občané Prahy 6 mají právo účastnit se interpelací při zasedání zastupitelstva. Během pěti minut, které jsou vám vyhrazeny, tak můžete starostce či komukoliv jinému něco vzkázat nebo požádat o odpověď na otázku/otázky. Do 30 dní poté radnice musí písemně odpovědět a text zveřejnit. Význam je však spíš symbolický – ve vyslaném signálu, že se vám něco nelíbí.

Nejbližší zasedání zastupitelstva: konec září: datum zatím nebylo stanoveno – interpelace jsou od 15:00 h.

Proč to tentokrát velmi důležité?
Jde o poslední zastupitelstvo před komunálními volbami (ty proběhnou 10. a 11. října 2014), politici vládnoucí (na Praze 6 ODS a ČSSD) budou tedy naslouchat bedlivěji než jindy. Stejně důležité je vzkázat i opozici, že existuje problém, který by měli řešit v rámci svých kampaní.

Co konkrétního lze čekat od interpelace?
Nic – odpovědi jsou většinou velmi formální a vyhýbavé, mnohem zásadnější je tedy opravdu onen vzkaz: Jsme tu, chceme, abyste nás viděli a počítali s tím, že nám dění v naší čtvrti není lhostejné. A před volbami to „nenecháme jen tak“.

Je důvod být nervózní?
Vůbec ne! Provozovatel webu Liboc.info absolvoval již tři interpelace a nic stresujícího na tom není – představitelé vládnoucí ODS i ČSSD se většinou tváří velmi zaujatě, totéž opozice, není tedy třeba se bát nějakého tlaku či projevů nevole. (Faktický výsledek je nicméně téměř vždy nula, ale to je jiný problém).

Jak se přihlásit?
Je to velmi jednoduché: vřele doporučujeme přihlásit se několik dní dopředu (v minulosti fungoval například mail: mdragounova@praha6.cz), stručně napsat, že se hlásíte na interpelaci s tím a tím tématem. Radnice vám poté potvrdí zapsání na seznam interpelujících a sdělí pořadové číslo. To je obrovská výhoda: budete zhruba vědět,  kdy je vaše „časové okno“ a pak stačí přijít opravdu na poslední chvíli.
Přihlásit se k interpelacím je samozřejmě možné i na místě, ale přijdete tak o možnost přesného časování.

 

3 komentářů

 1. tak se jeste zeptejte jestli bude moci jak to Praha 6 dela s obecnimi najmy pres svou dcerinou spolecnost sneo. Kamarad bydli v Dejvicich, uvolnil se tam obecni byt, tak mi dal kontakt na pani ktera ma jejich barak na starost at se ji zeptat co musim udelat abych mel moznost ziskat pravo najmu. Pani mi vice mene rekla, ze mam smulu.. normalne by to slo do vyberoveho rizeni, ale to se nestane a ziska to zpriznena osoba. Hlavne, ze na strankach snea maji, ze ona cas tykajici se pronajmu bytu bude brzy spustena, bohuzel uz nekolik mesicu se nic nedeje.

 2. Aha takze sazi na to, ze si vezmu cely den dovolenou.

  V 10:00h se nahlasit
  V 15:00h dostanu 5 minut na polozeni otazky

 3. Lenka says:

  Dobrý den,

  dcera chodí do 1. třídy ZŠ Bílá. Nelíbí se mi, že chodník v ulici Na Kocínce
  je obsazený auty a děti, které jdou na atletiku na Kotlářce, nebo do školičky, tak musí nebezpečně vstupovat do silnice a parkující auta obcházet. Často jsem i viděla jak parkující auto z ničeho nic začne couvat a ohrožuje tak ději, které auta obcházejí.
  Myslím, že chodník by měl být určený pro chodce a né pro parkující auta.

  Předem děkuji za odpověď.

Web je nyní ve spícím / archivním režimu, ale nové články občas přibývají, to ano... Díky za podporu!
close
open